Taneční skupina Motus se po celou svou dobu působení v Třebíči, tj. již od roku 1979 (od roku 2002 pak jako občanské sdružení), věnuje taneční výchově dětí a mládeže a každoročně se účastní několika tanečních soutěží.

V současné době čítá Taneční skupina Motus na 80 členů ve věku od 6 do 40 let a její hlavní náplní činnosti je příprava choreografií nejrůznějších tanečních stylů soutěžního charakteru i choreografií určených pouze pro vystupování na společenských a sportovních akcích, módních přehlídkách, pro prezentaci firem, na akcích pro děti a pro soukromé účely. S těmito vystoupeními jezdí členové TS Motus do různých míst Vysočiny i celé České republiky.

TS Motus se také věnuje taneční výchově. V rámci dlouhodobého projektu „Nenudím se, tančím!“ se zaměřuje na výuku nejrůznějších tanečních stylů od modern dance, jazz dance, přes hip-hop, R´n´B, street a show dance až po latinskoamerické a standardní tance. Po celý rok probíhá výuka základů tanečních technik a taneční průpravy pro děti, mládež i dospělé. Součástí tanečních lekcí jsou také základní taneční průprava klasického tance, fyzická příprava, základy správného držení těla a zdravého životního stylu. Tanečníci jsou rozděleni do oddělení dle věku a pokročilosti jejich tanečních dovedností.

Stalo se již pravidlem umístění našich tanečnic a tanečníků na předních místech v dětské, juniorské i dospělé kategorii v regionálních i celorepublikových kolech Mistrovství České republiky, kde se umisťují do 10. místa. Skupina je pak nominována na celosvětová mistrovství. V předchozích letech TS Motus velmi úspěšně reprezentovala Třebíč i kraj Vysočinu na 3 velkých mezinárodních soutěžích v Evropě. V prosinci 2009 to byl Světový pohár v Mikolajkách u Mazurských jezer v Polsku, odkud si tanečnice Motusu přivezly mimo jiná skvělá umístění i titul vícemistra v dětské kategorii, v dubnu 2010 to bylo Mistrovství Evropy v Novim Sadu v Srbsku a v prosinci 2010 Mistrovství Světa opět v polských Mikolajkách. Na všech těchto mezinárodních soutěžích se tanečníci TS Motus umístili ve všech věkových i tanečních kategoriích do 10. místa. V roce 2011 TS Motus musela, bohužel,
nominace na Mistrovství světa v Polsku z finančních důvodů odmítnout.

V roce 2012 se TS Motus zúčastnila mezinárodní soutěže Vienna Dance Open, odkud si přivezla několik zlatých medailí, a taktéž tří postupových tanečních soutěží v ČR. Našim juniorkám se podařilo s tancem „Slow Me Down“, jehož choreografkou je Jana Kabelíková, získat titul „absolutní vítěz v juniorské kategorii Taneční skupina roku 2012“. Vyvrcholením úspěšného roku 2012 byla skvělá umístění na prosincovém Mistrovství Evropy a Světovém poháru v jazz dance a modern dance, které se konalo v Polsku – v Mikolajkách u Mazurských jezer. Titul vícemistra v modern dance juniorů si přivezla choreografie Jany Kabelíkové „Ave Maria“.